První semestr na VOŠce byl úspěšný

Zhruba před hodinkou jsem úspěšně vykonal ústní zkoušku z managementu a jelikož to byla poslední zkouška v prvním semestru, tak mám splněno a pokračuji dále. Je celkem zajímavé a úsměvné, že jsem obdržel lepší známky než na základní škole, ale nutno podotknout, že trojky se tu moc netolerují. Je to celkem skok přejít ze zahraničního studia zpět do toho českého.

Banff and Buchan College vs. Vyšší odborná škola ekonomická

Při pohledu na názvy těchto škol se může zdát, že Banff byl jednoznačně prestižnější a lepší, ale upřímně je to spíše tak, že se tyhle školy, z mého pohledu, dobře doplňují. Na Banffu jsme měli spíše praxi – převážně jsme pracovali jen s programy. S programy, které nyní používám i k mojí práci. V Mostě na VOŠce máme teorii, koukáme na (ne)záživné prezentace, a zkrátka se učíme jako na střední škole. Doufejme, že nám to do budoucna bude platné. Zkoušek jsem měl teď celkem pět, pokud se nepletu a všechno bylo v pohodě.

Super parta

Když jsem dělal přijímací testy na VŠE obor multimédia v ekonomické praxi, nemohl jsem si nevšimnout těch našprtanejch nerdů sedících v popředí. Zase abych nekřivdil, tak by se tam určitě našlo pár lidí se kterými bych si padl do oka… jen jedna věc mi stále leží v žaludku a to ta, že u přijímaček byla matematika a angličtina. Proč matematika, když je to grafická laboratoř? Chápu, že je to VŠE, ale k čemu je špatný grafik s dobrými počty?
No nic, abych se vrátil k podstatě tohoto odstavce, tak musím říct, že první den na VOŠce byl takový zvláštní. Po dlouhé době zase v typicky české třídě, postupně jsem poznával ty tváře ze střední školy, respektive studenty z nižších ročníků, samozřejmě i Dana s Patrikem, kteří se mnou byli ve Skotsku, pak ještě Jirku Jiráka se kterým se znám z fotbalu v Mostě. Netrvalo dlouho a tak nějak jsme se všichni seznámili a utvořili jsme hodně dobrou partu, která drží pospolu, nehádá se a chodí zapíjet všemožné věci :D Dokonce jsme oprášili ping pongové školní stoly a hrajeme i o hodiny. Zaplať pánbůh, že jsem neudělal ty testy na VŠE. Ale kdo ví, jak by to dopadlo. Závěrem jen doufám, že první semestr zvládnou všichni a ve druhém se nás sejde tolik, jako na konci prvního.

15.1.2013
Marek Říha
Přečteno: 855x
Komentářů: 0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>