FIFA CHALLENGE #5 – The best of

V našich hlavách se pomalu rodila myšlenka, že bychom tu naší výzvu pozvedli o trošku výše a naprogramovali nějaký systém pro sázení (spíše jen pro kamarády ze školy) a nebo, že bychom mohli jeden náš zápas i přenášet online. Po odehrání dalších deseti zápasů mě mrzí, že jsme nic nepodnikli, protože 46. zápas byl nejlepším zápasem, který jsem za necelé 3 roky hraní FIFY 11 odehrál.

Kdyby byl zmíněný zápas přenášen televizní stanicí ČT Sport místo Gambrinus Ligy, tak si myslím, že by se nikdo nemohl zlobit. Začátek zápasu mi vůbec nevyšel a Milán byl už ve 20. minutě ve vedení 3:0. Ve 40. minutě navíc vstřelil další branku a já myslel, že rozkopu skříň… do poločasu jsem naštěstí snížil, což mi dodalo trochu naděje. Další branku jsem přidal až v 58. minutě a já věřil, že Arsenal hru srovná. A taky se tak stalo a vyrovnáno bylo kolem 70. minuty. Byl jsem celý radostný, ale prakticky hned po rozehrávce mě Ondra dostal do kolen, když zaplul jeho projektil až do brány. Houpačka pokračovala až do 85. minuty, kdy stav byl nerozhodný 7:7 a celý Emirates byl na nohou a věřil v domácí vítězství. V 89. minutě se Carlos Vela prokličkoval přes domácí obranu, ale jeho střela byla zblokovaná a odrazila se na šestnáctku, kde se Walcott opřel do míče a nechytatelnou střelou způsobil na Emirates šílenství. Arsenal otočil z 0:4 na 8:7 a stadionem se linulo „THEO, THEO.“

Ahoj Ondro, v této sérii jsme se shodli, že ten 46. zápas byl vůbec nejlepší, který jsme kdy odehráli. Nejen výsledkově, ale hlavně kvůli té atmosféře, která byla něčím zvláštní. Jaké jsou tvé pocity z tohoto zápasu?

Zdravím Marku. Co se 46. zápasu týče tak to byl klasický příklad něčeho, čemu já říkám Milánský syndrom. Jednoznačně jsme vedli 4:0, zápas byl takřka po 40ti minutách vyhraný. Pak ale Theo Walcott ukázal jak silný a rychlý s míčem je a snížil. Za stavu 4:1 vstupujeme do druhé půle a v tu chvíli snad jen málokdo tušil jak ohromující bude závěr zápasu. Až do 72. minuty jsme vedli, byť už jen 4:3. Pak se skvělou střelou prosadil Carlos Vela a Milán byl na kolenou. To si moc dobře uvědomoval i můj asistent, který mi poradil zvýšit ofenzivní tlak. Hned po střeleném gólu jsme si zavolali dvojci Eto´o Milito k nám na malou poradu. Přes křik fanoušků Arsenalu, kteří se dostali téměř do extáze jsme se domluvili na přímém rychlém a překvapujícím útoku. A ten se povedl. Milito rozehrál, Eto´o udělal dvě kličky, vyslal Milita za obranu a ten nechytatelně zavěsil. Dokonalé umlčení fanoušků. Věřil jsem, že se dokážeme zvednout a vítězství už urveme. Následovala dvacetiminutovka smrti, jejíž závěr jsme si už nepohlídali. Atmosféra byla dokonalá, napětí, agrese, nervy na pochodu a adrenalin někde na úrovni toreadora, který je sám s pěti býky v aréně. Po tomhle zápase jsem mohl pouze poblahopřát hráčům Arsenalu (i když nerad) k vítězství a pochválit útok mé jedenáctky, která se v tomhle zápase překonávala.

Dále musím zmínit třetí zápas na San Siru. Zaslouženě si vyhrál 6:1, nicméně zápas ovlivnila červená karta hned ve 3. minutě. Mou nebezpečnou zbraní jsou i skluzy, jenže jak se zdá, někdy prostě místo míče trefím protihráčovy kotníčky a oslabím tak celý mančaft. Avšak si myslím, že z 90% jsou mé skluzy dobře načasované a někdy tě přivádí i k šílenství, není-liž pravda?

Co se tvých skluzů týče, tak se nedají hodnotit v určitých chvílích jako hodně náhodné, někdy jako chybu v matrixu, ale bohužel velmi často jako efektivní. Na druhou stranu si ale pamatuji zápas, kdy 7 hráčů z tvých 11 mělo žlutou kartu a já se jen modlil aby jsi se opět netrefil. Stačilo by dvakrát a celý zápas by nejspíš už byl můj. A co se samotného zápasu týče, červená byla velmi správně udělena po skluzu zezadu, na mé polovině u autové čáry. Neměl jsi možnost trefit míč a tak šel tvůj obránce po třech minutách do sprch (i když ji možná ani nepotřeboval). Každopádně ten zápas se role trochu převrátila a z velkého ofenzivního Arsenalského kladiva, které pořád drtí malý Milánský špendlík se stalo Milánské kladivo. Konečně jsme prokázali, že když se chce, všechno jde.

Podívejte se na kompletní statistiku.

17.6.2013
Marek Říha
Přečteno: 943x
Komentářů: 0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>