S průměrem šprta se jde do druháku

Včera jsem odevzdával poslední seminární práce, eseje, resumé, pracovní listy. Ve škole jsem si musel počkat dlouhou chvíli na kontrolu, protože to každý nechával samozřejmě na poslední chvíli, ale stálo to za to. Po pár hodinách mi byly zbylé předměty zapsány do krásného fialového indexu a s průměrem 1,2 se tak můžu těšit do druhého ročníku.

1.R pomalu, ale jistě končí

První rok na Vyšší odborné škole ekonomické je konečně u konce, a tak pojďme rekapitulovat.
Jako by to bylo včera, kdy se psalo datum 3.9. 2012 a já, ještě rozespalý, vyrážel směr Most. V autě jsem ještě netušil, že díky opravě mostu, nabereme několika minutové zpoždění a že za dalších 10 minut se budu omlouvat pánovi policistovi, že jsem přehlídnul přikázaný směr doprava… bohužel policista se nenechal rozhodit a já, nebohý student, jsem byl pokutován. Tak tedy první den a hned pozdě. Měl jsem štěstí, že budoucí třídní se také opozdila, a tak jsem to stihl za pět minut dvanáct. Třída byla skoro plná a tak jsem vzal nejbližší volný flek, po pár vteřinách jsem se rozhlédl po třídě, abych zjistil s kým že se to budu potkávat další tři roky. Smíšené pocity, ale po pár dnech se z nás stala super parta, ale nechci nás furt jen vychvalovat. Však o tom už psal kolikrát. Po pár týdnech jsme měli prokouklé i učitele, a tak jsme první semestr zvládli bez obtíží.
Druhý semestr utekl jako voda. V něm jsem se obával jen 2 věcí – referátu na Komunikaci a jednání a Management. Management byl celkem jednoduchý. Cílem bylo udělat prezentaci o 40 snímcích a k tomu povídat 20 minut. Jako téma jsem si vybral Pilsner Urquell a vzhledem k tomu, že strejda Google má bohaté zásoby informací o tomhle pivovare, tak práce byla během jednoho dne hotová. Bál jsem se jen přednesu, ale když lidé přede mnou obsah práce jen četli, tak jsem si z toho velkou hlavu nedělal a svou práci jsem také odrecitoval. Prošlo mi to.
Referát na Komunikaci a jednání… jak začít. Museli byste znát učitelku, která tento předmět vyučuje. Proto jsem se nepouštěl do žádného hardcore tématu a zvolil jsem si téma sobě vlastní – „Student podnikatel“. Opět formou prezentace zhruba na 15 s tím, že přednes by měl být z 80% z hlavy. Vzhledem k tomu, že jsem třetím rokem OSVČ, tak už mám nějaké zkušenosti a kroky jako jak si založit živnost, co musím splňovat, kolik odvedu státu atd. jsem říkal z hlavy, takže paní profesorka byla ráda a vysloužil jsem si pochvalu.
Pak už bylo peklo jen vytvořit seminární práci na účetnictví, ale vzhledem k tomu, že v naší třídě si všichni pomáháme, tak jsme to tak nějak zplácali. Sice nám to bylo X krát vráceno, ale včera slovíčko „zapsáno“ zkrášlovalo naše indexy.

Máme před sebou 2 měsíce prázdnin a tak jsme se rozhodli, že si v červenci uděláme super víkend u Máchova jezera. Pojede nás zhruba 12, tak snad to bude stát za to.

28.6.2013
Marek Říha
Přečteno: 1 181x
Komentářů: 0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>