O mně

Jmenuji se Marek Říha, na svět jsem se vydal léta páně 13.4. 1991 s pořádným křikem. Jako malý klučina jsem rád házel holkám do vlasů písek a s klukama se pokoušel kopat do míče.

Dětství jsem strávil v malém severním městečku Louny, které čítá zhruba dvacet tisíc obyvatel. Základní školou jsem prošel jako nůž máslem. Zhruba ve čtvrté třídě jsem začal hrát fotbal za místní fotbalový klub FK Louny. A když jsem na jednom turnaji v Mostě zahrál dobře, tak si mě tamnější trenéři vytáhli právě do Mostu. Bohužel mou fotbalovou kariéru zastavilo zranění kolene (přetržený přední křížový vaz) v zápase s Viktorií Plzeň 10.4. 2010.

V mém dalším studiu jsem pokračoval na Střední soukromé škole pro marketing a ekonomiku podnikání s. r. o. Co Vám mám povídat. Je to taková malá školička, kde se dennodenně schází zhruba 240 studentů. Řada z nich blbne u dvou stolních fotbálků, někdo skáče přes švihadlo v tělocvičně a další se cpou v kantýně. V roce 2010 jsem úspěšně odmaturoval.

Další mojí štací byla vysoká škola. Asi každého (ne)překvapí, že jsem se rozhodl studovat v zahraničí, konkrétně ve Skotsku na Banff and Buchan College obor Interaktivní multimediální tvorba. Dva roky utekly jako voda a domů jsem se vrátil s certifikátem HNC a diplomem HND.

Následně jsem zafailoval u přijímaček na VŠE a tak studuji Vyšší odbornou školu ekonomickou v Mostě obor firemní ekonomika. Nemůžu si na nic stěžovat. Učitelé jsou super a parta ve třídě je nejlepší. Ještě dodám, že jsem opět začal hrát fotbal za svůj mateřský klub FK Louny.

Comments are closed.